Jdi na obsah Jdi na menu
 


Magie kouzla zbavená

Tento pořad (v originále: Breaking the Magician's Code: Magic's Biggest Secrets Finally Revealed) americké stanice FOX běžel před několika lety u nás v televizi a od té doby ho nikdo zde nereprízoval, a proto jsem se snažil tento pořad sehnat přes internet, ale ani to se mi několik měsíců nedařilo. Teď se mi to však již konečně povedlo a zjistil jsem i jiné zajímavé věci o vysílání tohoto pořadu...

Co to je?

Nejprve co vlastně tento pořad je? Je to dokumentární seriál, který se začal vysílat v Americe v roce 1997. Jeho náplní bylo, že maskovaný profesionální kouzelník předvedl iluzionický trik, který posléze i vysvětlil. Nelze se tedy divit, že vystupoval pod maskou a během pořadu neprohodil ani jedno slovo. Odvysílání prvního dílu bylo ihned odsouzeno asociací kouzelníků a začali padat protesty na všechny strany.

Údajně již v roce 1998 byl tento původně čtyřdílný seriál koupen českou televizí, ale k jeho vysílání došlo až v roce 2000 a to údajně kvůli protestům českých kouzelníků. Nelze se divit, protože kouzelník skutečně prozrazoval tajemství těch nejznámějších iluzí.

Obsah

První díl se soustředil na ty skutečně nejznámější triky jako: Tahání králíka z klobouku, Kouzelné kruhy, Rozřezání ženy na dvě poloviny, Propíchnutí koše s asistentkou, únik ze svěrací kazajky apod.. Zajímavostí u tohoto dílu je, že když jej vysílala Česká televize, tak v něm chyběli dvě iluze – Levitace ženy a Zmizení slona. Proč tomu tak bylo sem nikde nezjistil.

Druhý díl byl podle mě nejslabší. Těšit se můžeme však třeba na: Rozdrzení, Přemístění jedné osoby o několik metrů během zlomku vteřiny, Mizející šátky, Oživlého rytiře, Únik z vodní pasti hlavou dolu apod..

Ve třetím je náplní odhalení např. těchto triků: Vrhání nožů, Zmizení kapesníku v ruce, Strašidelný domek, Chycení kulky mezi zuby, Zmizení 50-ti tunového tanku atd..

Čtvrtý díl kromě triků jako: Rozdrcení v automobilu, Setnutí hlavy, Pohřbení za živa či upálení za živa, přinese zásadní odhalení kdo je onen tajemný kouzelník a proč všechny tyto triky prozradil. Po prozrazení totožnosti byl ihned vyloučen z kouzelnické asociace.

Pokračování

V roce 2002 byl odvysílán pátý díl, který lehce navazuje na předešlé a však kouzelník vypadá trochu jinak, takže nemohu potvrdit jestli se jedná opět o onoho „Bezejmeného kouzelníka“. Tento díl nebyl nikdy u nás odvysílán, ale naštěstí byl vysílán u Slovenských kolegů. Zde nám kouzelník vysvětlil jak přeříznout ženu pilou, jak nechat ve zlomku vteřiny zmizet asistentku,  jak projít zrcadlem či jak se dostat ven z uzamčené klece.
 
 
 

 

Poslední fotografie


Kontakt


Archiv

Kalendář
<< srpen / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 42700
Měsíc: 259
Den: 17